Pierwsza wizyta – jak się przygotować?

Czy korzystanie z biorezonansu boli?

Najczęstszą wątpliwością pojawiającą się u naszych pacjentów, jest pytanie odnośnie bólu i inwazyjności badania/zabiegu. Zapewniamy więc, że diagnostyka i terapia aparaturą Bicom jest całkowicie bezbolesna oraz bezinwazyjna, tj. bez przerywania ciągłości tkanek pacjenta, a co więcej, jak twierdzi większość klientów, jest wręcz odprężająca i niejednokrotnie wywołuje senność. Przeprowadzane przez nas testy alergiczne również są bezinazyjne i nie mają nic wspólnego z testami punktowymi, czy z badań krwi, które znasz z wizyt u alergologa. Jedym Twoim zadaniem będzie ułożenie za plecami specjalnej maty emitującej pole elektromagnetycznew dogodnej dla siebie pozycji- leżąca również wchodzi w grę. Reszta należy już do terapeuty, który również dokładnie opisze poszczególne etapy badania/ terapii.

O czym jeszcze warto pamiętać?

  1. Przed planowanym wykonaniem testu na alergię należy odstawić leki antyhistaminowe oraz wapno na okres przynajmniej 2 tygodni (oczywiście można to uczynić tylko wtedy, gdy nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych. Jeśli masz co do tego wątpliwości, skonsultuj tę decyzję ze swoim lekarzem prowadzącym). Można przyjmować antybiotyki oraz witaminy, nie zakłócają one procesu rozpoznawania alergii.
  2. Celem uzyskania maksymalnie wiarygodnych wyników badania, na 2 godziny przed nim należy wystrzegać się spożywania produktów pobudzających, takich jak np.: kawa, herbata, alkohol, napoje energetyczne, czekolada itp.
  3. Przed badaniem wskazane jest picie wody.
  4. Należy ściągnąć wszystkie elementy metalowe (biżuteria, spinki, paski itp.)
  5. Test trwa około 30-45 minut. Jak już było wspominane- jest bezinwazyjny i bezbolesny. Wynik otrzymasz od razu po teście w formie pisemnej.

UWAGA!

Bezwględnym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia diagnostyki organizmu aparatem Bicom jest rozrusznik serca oraz ciąża u kobiet (pierwszy trymestr).
W przypadku padaczki lub choroby nowotworowej przeprowadzenie badania będzie zależało od decyzji osoby robiącej badania, po uprzednim przeprowadzeniu wywiadu zdrowotnego z pacjentem.